Ekonomi

Raymond James NGM Biopharmaceuticals hisselerini Piyasa Performansı seviyesine düşürdü

Salı günü Raymond James, NGM Biopharmaceuticals (NASDAQ:NGM) üzerindeki duruşunu değiştirerek hisseyi Outperform’dan Market Perform’a düşürdü. Revizyon, kapanış için gerekli belirli koşulları yerine getirmesi koşuluyla, NGM Biopharmaceuticals’ı 2024’ün ikinci çeyreğinde özel bir kuruluşa dönüştürmesi planlanan Atlas Neon ile beklenen birleşme ışığında geldi.

Firma, birleşmenin NGM veya yatırımcıları için en uygun senaryo olmayabileceğine dair endişelerini dile getirerek, şirketin halka açık kalması halinde mümkün olabilecek değer yaratma fırsatlarının kaçırılmasına neden olabileceğini öne sürdü. Bu bakış açısı, birleşmenin hissedarlar için halka açık piyasa yoluyla elde edilebilecek potansiyel kazançları sınırlayabileceği öngörüsüne dayanmaktadır.

Ayrıca Raymond James, NGM için finansal modelini 2023’ün dördüncü çeyreğini yansıtacak şekilde güncelledi. Modelde yer alan klinik güncellemeler dikkat çekicidir. NGM, bir ILT2/4 inhibitörü olan NGM707’nin pembrolizumab (pembro) ile Faz 1/1b kombinasyon kohortu için kayıtları 2024’ün ikinci çeyreğinde tamamlama yolunda ilerliyor. MSS kolorektal kanserdeki (MSS CRC) potansiyel uygulamalar da dahil olmak üzere gelecekteki geliştirme planları hakkında yıl ortasında bir güncelleme yapılması beklenmektedir.

Şirket ayrıca NGM831 (ILT3 antagonisti), NGM438 (LAIR1 antagonisti) ve pembro içeren Faz 1/1b üçlü kombinasyon kohortu için kayıtları tamamladı. Ayrıca, NGM şu anda primer sklerozan kolanjit (PSC) tedavisi için aldafermin ile ilgili ruhsatlandırma görüşmelerine devam etmektedir.

Son olarak, bir GDF15/GFRAL antagonisti olan NGM120 için toksikoloji çalışmalarının 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması beklenmektedir. Bu çalışmalar, hiperemezis gravidarum için tedavilerin geliştirilmesinin önünü açacak ve aynı zamanda bir Kavram Kanıtı (PoC) Faz 2 çalışmasının başlatılması da bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu