Haber

Putin Biden’ı tercih etti: Daha tecrübeli ve öngörülebilir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden’ı eski ABD Başkanı Donald Trump’a tercih ettiğini belirterek, “O daha tecrübeli ve öngörülebilir. Eski zamanların siyasetçisi.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde ABD medyasına verdiği röportajın ardından bu kez Rus medyasına konuştu. Kasım ayında yapılacak ABD seçimlerine ilişkin konuşan Putin, eski ABD Başkanı Donald Trump yerine ABD Başkanı Joe Biden’ı tercih ettiğini belirtti. Biden’ın liderliğinin Rusya açısından daha iyi olacağını ekleyen Rusya Devlet Başkanı, “O daha tecrübeli ve tahmin edilebilir. O geçmişin siyasetçisi.” Biden’ın yaşı ve sağlık durumuyla ilgili sorulara cevap vermeyen Vladimir Putin, Biden’la 2021’de yaptıkları son görüşmede “tuhaf” bir şey fark etmediğini söyledi. “Üç yıl önce insanlar Biden’ın beceriksiz olduğunu söylese de ben fark etmemiştim. herhangi bir şey.” Putin, “Evet, her zaman gazetelere bakardı. Ama dürüst olmak gerekirse ben de aynısını yapıyorum. Yani tuhaf bir şey olmadı” dedi. Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın ABD halkının güvenini kazanan ve başkanlığı kazanan herkesle çalışacağını belirtti.

ABD’li gazeteci Tucker Carlson ile yaptığı röportaja değinen Rus lider, soruların “yeterince keskin” olmamasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Putin, ilk kez 2016’da ABD başkanlığına aday olan Trump’ı “zeki ve yetenekli bir insan” olarak nitelendirdi. Biden ise uzun yıllardır Putin’i sert bir şekilde eleştiriyor ve Ukrayna’ya yönelik saldırıları başlatan Putin’i “katil” olarak tanımlıyordu. – MOSKOVA

golpazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu